Elevii de la Liceul Teoretic “Adam Muller Guttenbrunn” din Arad calificaţi la Olimpiadele Naţionale

Liceul Teoretic „Adam Muller Guttenbrunn” din Arad se poate mândri cu rezultatele obţinute de elevi, la olimpiadele şcolare – fazele judeţene.

Directorul liceului, Stoica Mario Mircea, i-a felicitat pe elevii, care au obținut aceste rezultate, ce îi trimit în faza națională a olimpiadelor pe diverse materii, urându-le totodată succes alături de profesorii, care i-au pregătit și îi pregătesc în continuare, dar și pe părinții acestora.

Elevii de la Liceul Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn”, care s-au calificat la fazele naționale sunt:

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ PENTRU ȘCOLI/SECȚII CU PREDARE ÎN LIMBILE MINORITĂȚILOR NAȚIONALE (CLS. V – VIII)

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Cls.

Premiul la faza județeană

Disciplina

Profesor

01

Tanca Patricia

a V-a A

Premiul I

Lb. și lit. română

Dîrbaș Paula

02

Miuța Iarina

a VI-a B

Premiul I

Lb. și lit. română

Hanț Crisina

03

Fazakas Ingrid

a VII-a B

Premiul I

Lb. și lit. română

Hanț Cristina

04

Nicolaescu Iulia

a VIII-a B

Premiul I

Lb. și lit. română

Banci Felicia

 

Lotul arădean a fost în întregime constituit din elevi ai Liceului Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn” din Arad

  

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA GERMANĂ MATERNĂ

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Cls.

Premiul la faza județeană

Disciplina

Profesor

01

Mișcovici Mira

a VII-a B

Premiul I

Lb. și lit. germană

Chiș Lavinia

02

Molnar Vanessa Anabella

a VIII-a B

Premiul I

Lb. și lit. germană

Bun Ildiko

03

Gergely – Vogel Izabella

a IX-a B

Premiul I

Lb. și lit. germană

Șerb Adina

04

Sas Ilinca

a  X-a B

Premiul I

Lb. și lit. germană

Șerb Adina

05

Codrean Diana

a  XI-a B

Premiul I

Lb. și lit. germană

Șerb Adina

06

Sas Oana

a  XII-a B

Premiul I

Lb. și lit. germană

Șerb Adina

 

 Lotul arădean a fost în întregime constituit din elevi ai Liceului Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn” din Arad

 

OLIMPIADA DE ISTORIE

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Cls.

Premiul la faza județeană

Disciplina

Profesor

01

Tudor Luca

a VIII- a B

Premiul I

Istorie

Ghiță Eugen

02

Sfârâilă Vlad

a IX-a B

Premiul I

Istorie

Ghiță Eugen

03

Fizedean Radu

a XI-a B

Premiul I

Istorie

Ghiță Eugen

 

 

OLIMPIADA NAȚINALĂ CORALĂ

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Etapele concursului

Premiul

Profesor

01

Corul liceului ”Die Minnesinger”

Etapa județeană

Premiul I

Maria Georgiana

02

Corul liceului ”Die Minnesinger”

Etapa zonală

Premiul I

Maria Georgiana

  

OLIMPIADA DE EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Cls.

Premiul la faza județeană

Disciplina

Profesor

01

Mladin Paul

a XII-a B

Premiul I

Tenis de masă

Apătean Adrian

 

 

Prof. Dîrbaș Paula

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *