Rezultate Simulare Examen Național de Bacalaureat 2018

În urma susținerii Simulării Examenului Național de Bacalaureat  2018, vă comunicăm următoarele:

 

                  CLASA A XI A

 

Prezenti

1-1,99

2-2,99

3-3,99

4-4,99

5-5,99

6-6,99

7-7,99

8-8,99

9-9,99

2109

92

278

392

352

350

264

225

109

47

 

631 elevi absenti, din care:

  • 326 elevi – nu au participat la nicio proba
  • 208 elevi – au participat la Ea dar nu au participat la Ec
  • 97 elevi –  nu au participat la Ea dar au participat la Ec
 
 

 

Procent promovabilitate –30,58%

 

   CLASA A XII A și  A XIII A

 

Prezenti

1-1,99

2-2,99

3-3,99

4-4,99

5-5,99

6-6,99

7-7,99

8-8,99

9-9,99

2061

36

134

285

372

386

330

275

188

55

 

1590 elevi absenti, din care:

  • 326 elevi absenti –  nu au participat la nicio proba

 

 

 

Procent promovabilitate –41,15%

               1.     Conferința „Elevul, consumator vulnerabil”

 

Conferința „Elevul, consumator vulnerabil”, organizată în data de 28.03.2018 de către I.Ș.J. Arad în cooperare cu Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorului a reunit un număr mare de auditori format din  directori, directori adjuncți ai unităților de învățământ din municipiul și județul Arad  precum și elevi din școlile arădene.

Invitatul special al conferinței, Paul Anghel, director general al Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorului, a susținut prezentarea intitulată „Elevul, consumator vulnerabil”.

Invitați la eveniment au fost: primarul municipiului Arad – Gheorghe Falcă, directorul O.P.C.Arad – Gheorghe Iancu, din partea Universității „Aurel Vlaicu”Arad – prof.universitar dr.Alina Roman –  decan al Facultății de Științe ale Educației, Pedagogie și Asistență Socială,  din partea  Universității de Vest „Vasile Goldiș” Arad –  președinte prof.universitar dr. Aurel Ardelean și prof. universitar dr. Claudia Toma – decan al Facultății de Farmacie.

Inspectoratul Școlar Județean Arad a fost reprezentat de prof.dr. Anca Stoenescu – inspector școlar general adjunct, inițiatorul evenimentului, și alți colegi inspectori școlari.

Tema s-a dovedit deosebit de interesantă dând naștere intervențiilor din partea celor prezenți la conferință.

3. Premianți la faza județeană a Concursului Național „Alege! Este dreptul tău!” 2018

Anual, cu ocazia Zilei Internaționale a Consumatorului, Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorului în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale organizează, prin intermediul Inspectoratului Școlar Județean Arad și al Protecției Consumatorului Arad, faza județeană a Concursului Național „Alege! Este dreptul tău!” pentru elevii de liceu. Și în acest an, la Colegiul Economic Arad, locația fazei județene a concursului din acest an,  au intrat în competiție elevi de la școli din municipiul și județul Arad, și anume, Liceul „Mihai Viteazul” Ineu, Colegiul Particular Vasile Goldiș” Arad, Colegiul Tehnologic de Industrie Alimentară Arad și de la liceul gazdă, Colegiul Economic Arad. În urma celor două probe susținute de elevi, cea de testare a cunoștințelor prin test grilă, intitulată Crearea unei piețe on-line echitabile și sigure, și cea de susținere a unui eseu pe tema  Costuri ascunse sle comerțului on-line,și în urma evaluării testelor și a jurizării probei de eseuri, au fost desemnați câștigători ai locului I și al II-lea elevii Tomșa Ariana Daria de la Colegiu Economic Arad, respectiv Strapek Denis Alexandru – Colegiul Particular „Vasile Goldiș” Arad. Cei doi câștigători vor participa la etapa națională a concursului care se va desfășura între 17-27 iunie 2018. Juriul  pentru proba de testare a cunoștințelor și cea de susținere a eseului a fost format din Camelia Moler– inspector şcolar pentru educație permanentă și activități extrașcolare I.Ș.J. Arad, Monica Băltărețu – director Colegiul Economic Arad, Aurica Moldovan, Dorina Dănilă și  Popa Diana Florentina  – profesori Colegiul Economic Arad, Gheorghe Iancu – comisar şef adjunct Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului Arad, Andreea Roșoga – consilier juridic Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului Arad și Todor Lădariu –  reprezentant mediul de afaceri.

 În paralel, concursul a avut și o parte artistico-plastică, proba de desene la clasele I-VI și grafice la clasele a VII-a și a VIII-a. Tema desenului este intitulată Mesaje ascunse în publicitatea on-line la produse nealimentare, iar câștigătorii fazei județene vor intra în compeția națională. Deocamdată sunt așteptate lucrări pe tema menționată până la data de 30 martie 2018. Jurizarea desenelor și a lucrărilor grafice va fi efectuată de către Camelia Moler– inspector şcolar pentru educație permanentă și activități extrașcolare I.Ș.J. Arad, Monica Băltărețu – director Colegiul Economic Arad, Aurica Moldovan, profesor Colegiul Economic Arad, Gheorghe Iancu – comisar şef adjunct Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului Arad, Andreea Roșoga – consilier juridic Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului Arad și Todor Lădariu –  reprezentant mediul de afaceri, Andrada Marcu- inspector școlar pentru arte I.Ș.J Arad, Daniela Stana Rață- prof.dr. artă vizuală Palatul Copiilor Arad. Iată un proiect menit să educe și să îi determine pe elevi, în calitate de tineri consumatori, a conștientiza asupra drepturilor și intereselor lor legitime.

 

4.ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPE NAȚIONALE ALE OLIMPIADELOR ȘI CONCURSURILOR ȘCOLARE

JUDEȚUL ARAD – 2018

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ – GIMNAZIU

BAIA MARE, 03-06.04.2018, prof. însoțitor BOTAȘ LENUȚA (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE POPOVICI” APATEU)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BĂLAN ECATERINA

V

COLEGIUL NAȚIONAL “PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

DANA MIHAI

2

TRIFAN CARLA

VI

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ

MILITAR ADELA

3

SCHNEIDER KARINA MARIA

VII

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ

MILITAR ADELA

4

VIȘAN ECATERINA

VIII

ŞCOALA GIMNAZIALĂ AUREL VLAICU ARAD

BRETFELEAN LOREDANA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ

pentru școli/ secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din dispora (clasele V-VIII)

COVASNA, 04-07.04.2018, prof. însoțitor DÎRBAȘ PAULA (LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN”)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

TANCA PATRICIA

V M

LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN”

DÎRBAȘ PAULA

2

MIUȚA IARINA

VI M

LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN”

HANȚ CRISTINA

3

FAZAKAS INGRID

VII M

LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN”

HANȚ CRISTINA

4

NICOLAESCU IULIA CARINA

VIII M

LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN”

BANCI FELICIA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ – LICEU

BUCUREȘTI, 02-06.04.2018, prof. însoțitor  NEAMȚU DOINA (LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BĂLAN ANASTASIA

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

MAXIM ANDREIA

2

POPA RALUCA

X

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ȘIMONCA OPRIȚA DIANA

3

MUNTEAN ANDRA

XI

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

BRATU NELA

4

MÎNDRA ALEXANDRA

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CIRCA CHIRILĂ CAMELIA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LECTURĂ „LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ”- LAV (V-VIII)

BAIA MARE, 03-06.04.2018, prof. însoțitor BOTAȘ LENUȚA (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE POPOVICI” APATEU)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

NIVEL

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BRĂDEAN DARIANA

I

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL VLAICU” ARAD

BRETFELEAN LOREDANA

2

DĂRĂBAN ELENA

II

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ

MILITAR ADELA

 

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LECTURĂ „LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ”- LAV (IX-XII)

BUCUREȘTI, 02-06.04.2018, prof. însoțitor  NEAMȚU DOINA (LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

NIVELUL

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

POPA RALUCA

III

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

SIMONCA OPRIȚA DIANA

2

MÂNDRA ALEXANDRA

IV

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CIRCA – CHIRILĂ CAMELIA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LINGVISTICĂ „SOLOMON MARCUS” (V-XII)

VASLUI, 11-13.05.2018, prof. însoțitor IONUȚAȘ RODICA (LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

NIVELUL

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

2

HADA ANDREEA

ANTRENAMENT

(clasa a VI-a)

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ARAD

MILITAR ADELA

4

PARASCA DAMARIS

EXERCIȚIU

(clasa a VIII-a)

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

SAVULOV RADU

7

POȘTA ALEXANDRA

PERFORMANȚĂ

(clasa a XI-a)

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

 CIRCA-CHIRILĂ CAMELIA

8

CILIBIA MIRUNA

PERFORMANȚĂ

(clasa a X-a)

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ȘIMONCA-OPRIȚA DIANA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE NEOGREACĂ

BUCUREȘTI, 30.03-01.04.2018, prof. însoțitor ORBAN LAURA (LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

TRÎNC BOGDAN

 a X-a

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ARAD

ORBAN LAURA

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBI CLASICE

ARAD, 03-05.04.2018, prof. însoțitor JECALO GEANINA (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL VLAICU” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

CIUL OANA

VIII

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ARAD

ORBAN LAURA

2

HNAȘ GIADA

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „VASILE GOLDIȘ” ARAD

NICOLA MIHAELA

3

CIOBANU ROBERT

X

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

MUNTEANU LAURA

4

BĂTRÎN ELIZA

XI

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

JECALO IOVĂNESCU GEANINA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA CONCURSUL DE LECTURĂ ȘI INTERPRETARE

TRANSCURRICULARĂ „IONEL TEODOREANU” (cls.V-VIII)

IAȘI, 24-27.05. 2017, prof. însoțitor BRETFELEAN LOREDANA (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL VLAICU” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

STANA MELISA-IOANA

V

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE POPOVICI” APATEU

BOTAȘ ALINA-LENUȚA

2

SCHNEIDER INGRID

VI

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ

MILITAR ADELA

3

ȘTEFEA DENISA

VII

LICEUL TEHNOLOGIC “MOGA VOIEVOD” HĂLMAGIU

FLOREA JENI-ANGELA

4

BONCA LIANA

VIII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ȘIMONCA OPRIȚA DIANA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ A OLIMPIADEI NAȚIONALE

UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ (ȘCOLI CU PREDARE ÎN LIMBA ROMÂNĂ)

SUCEVENI GALAȚI, 01-03.06.2018, prof. însoțitor STANCIU MARIANA (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN SLAVICI” ȘIRIA)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

GAVRILĂ ADELINA

 

clasa a V-a

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN SLAVICI” ȘIRIA

STANCIU MARIANA

2

FLUERAŞ EMANUEL

clasa a VI-a

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “EMIL MONŢIA” ŞICULA

MESAROŞ LILIANA

3

ȘTEFEA DENISA – IONELA

clasa a VII-a

LICEUL TEHNOLOGIC “MOGA VOIEVOD” HĂLMAGIU

FLOREA JENI-ANGELA

4

BONTA ANDREEA NADINA

clasa a VIII-a

ȘCOALA GIMNAZIALĂ OLARI

BUHNĂ LAVINIA – SORINA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ A OLIMPIADEI NAȚIONALE

PEDAGOGIE-PSIHOLOGIE (LICEE PEDAGOGICE)

SIGHETUL MARMAȚIEI, 25-28.04.2018, prof. însoțitor TOCACIU VIOLETA (COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

DISCIPLINA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

Dehelean Alexandra

XII

Psihopedagogie specială

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

Uzum Corina

2

Rotaru Anamaria

XI

Managementul clasei de elevi

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

Uzum Corina

3

Panţâr Patricia

XI

Psihologia vârstelor

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

Uzum Corina

4

Haiduc Mara Sorina

IX

Teoria şi practica instruirii şi evaluării

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

Chițu Larisa

5

Hălmăgeanu Diana

IX

Introducere în pedagogie şi teoria şi metodologia  curriculumului

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

Chițu Larisa

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ A OLIMPIADEI ANIMATORILOR ȘCOLARI

 (LICEE PEDAGOGICE)

ODORHEIU SECUIESC, 31.05-03.06.2018, prof. însoțitor CHIȚU LARISA (COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BOGLUȚ GEANINA

clasa a XI-a

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

UZUM CORINA

2

PANȚÂR PATRICIA

clasa a XI-a

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

UZUM CORINA

3

ROTARU ANAMARIA

clasa a XI-a

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

 UZUM CORINA

 

 

TABEL NOMINAL CUPRINZÂND ELEVII PARTICIPANȚI LA CONCURSUL NAȚIONAL INTERDISCIPLINAR DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ ȘI RELIGIE – CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

PUTNA, 10-13.05.2018, prof. însoțitor FLOREA JENI (LICEUL TEHNOLOGIC „MOGA VOIEVOD” HĂLMAGIU)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORII CLASEI

1

BÎRLA TEODORA

clasa a VIII-a

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

DANA MIHAI/LAZĂR FLAVIUS

2

DEBRENI MARA

clasa a V-a

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ARAD

CAZACU-GOLEA LILIANA/NAN DACIAN

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA CONCURSUL NAȚIONAL PENTRU ELEVII CU DEFICIENȚE DE VEDERE

TÂRGU FRUMOS, JUDEȚUL IAȘI 27-31.03.2018 PROF. ÎNSOȚITOR IANCU ANETA ȘI PROFESORI EVALUATORI PETCOVICIU OANA ȘI GRAPINI ALINA (LICEUL SPECIAL SFÂNTA MARIA ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORII CLASEI

1

POPOVICI DAN GABRIEL

clasa a XII-a – LIMBA ENGLEZA

LICEUL SPECIAL SFÂNTA MARIA ARAD

BLĂGOI CAROLIN

2

VEDINAȘ ANCUȚA MĂDĂLINA

clasa a XII-a-LIMBA ROMÂNĂ

LICEUL SPECIAL SFÂNTA MARIA ARAD

BLĂGOI CAROLIN

3

FAZECAȘ BIANCA

clasa a XII-a- CITIRE RAPIDĂ

LICEUL SPECIAL SFÂNTA MARIA ARAD

PĂTRU AUREL

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAȚI LA OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

– ETAPA NAȚIONALĂ – CONSTANȚA 2-6 APRILIE 2018

PROF. INSOȚITOR – EMANUELA NAN – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU ARAD

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORII CLASEI

1

MLADIN RAREȘ

XI

COL. NAȚ. “MOISE NICOARĂ”

SIMONA KRAMER

2

BATKI ROBERT

X

COL. NAT. MOISE NICOARA

MARILENA DIACONESCU

3

VONICA IULIA MARIA

IX

COL NAT MOISE NICOARA

VANDA STAN

4

JOLDEA ANDREI RĂZVAN

X

COLEGIUL NAȚIONAL VASILE GOLDIȘ

BELEI CRISTINA LIGIA

5

FAUR ȘTEFAN IOAN

IX

COLEGIUL MIHAI VITEAZUL INEU

Banc Liliana

6

FRÎNCA F. STANISLAV

XII

LICEUL TEORETIC “JOZEF GREGOR TAJOVSKY”

SIDOR ANDREEA

7

BĂTRÂN ELIZA

XI

COLEGIUL NAȚIONAL ”PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL”

TOCACIU VIOLETA

8

ȘIANȚIU ANDREI

XII

COLEGIUL NAȚIONAL ”PREPARANDIA-DIMITRIE ȚICHINDEAL”

STĂNESCU ADRIANA, NĂDĂBAN LAURA

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAȚI LA OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ

– ETAPA NAȚIONALĂ – BUZĂU 2-6 APRILIE 2018

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORII CLASEI

1

CHIȘ F.C. ANDA MARIA

VII

Colegiul Național Moise Nicoară

Filip Adriana

2

LĂPUȘCĂ C.P. VLADIMIR

IX

Colegiul Național Moise Nicoară

Filip Adriana

3

BONCA A.Ș. LIANA-ȘTEFANA

VIII

Colegiul Național Moise Nicoară

Ungur Lucia

4

CĂLBEAZĂ I. ADELA-ALICE

XI

Colegiul Național Vasile Goldiș ARAD

Ungur Lucia

5

GAVRILĂ-ARDELEAN GLORIA

X

Colegiul Național ”Preparandia-Dimitrie Țichindeal” Arad

Vasilescu Geta

6

Crețiu- Ungurean Mădălina Florina

XII

Colegiul Național Moise Nicoară

Dragoș Claudia Lucia

PROF. INSOȚITOR – ANCA CHIȘ – COLEGIUL TEHNIC DE CONSTRUCȚII ȘI PROTECȚIA MEDIUUI ARAD

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAȚI LA OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ MODERNĂ – ETAPA NAȚIONALĂ 2018

PROF.ÎNSOȚITOR – TIMEA BARTUȘ – COLEGIUL NAȚIONAL MOISE NICOARĂ ARAD

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORII CLASEI

1

Micu Andrada,

XI, NIVEL B2

Colegiul Național Moise Nicoară

TIMEA BARTUȘ

2

Fekete Iulia

XII,NIVEL C1

Colegiul Național Moise Nicoară

TIMEA BARTUȘ

3

Dedea Andreea,

XII, NIVEL B2

Colegiul Național Moise Nicoară

TIMEA BARTUȘ

4

Biris Bianca

XI,NIVEL C1

Colegiul Național Moise Nicoară

TIMEA BARTUȘ

5

Dogaru Iasmina

XI, NIVEL B1

Colegiul Național Moise Nicoară

WALDVOGEL BRIGITTE

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE SOCIO-UMANE

IAŞI, 03-06.04.2018, prof. însoțitor BULZAN MONICA

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

Todor A. Alexandra Camelia

X

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA GHIBA BIRTA” ARAD

Bulzan Monica

2

Bene S. Alexandra

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA GHIBA BIRTA”  ARAD

Bulzan Monica

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A ONSȘ LA TENIS DE MASĂ –  INDIVIDUAL FETE ȘI BĂIEȚI, ÎNVĂȚĂMÂNT LICEAL

GIURGIU, 27-29.04.2018, prof. însoțitor MLADIN DIANA (LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

HANC DORINA

XII

COLEGIUL ECONOMIC ARAD

BOGDAN RODICA

2

MLADIN PAUL

XII

LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN” ARAD

MLADIN DIANA

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A ONSȘ LA ȘAH –  INDIVIDUAL FETE ȘI BĂIEȚI, ÎNVĂȚĂMÂNT LICEAL

SIBIU, 10-13.05.2018, prof. însoțitor TOMESCU MARIA (COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA – DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

TUDURAN CAMELIA

X

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA – DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

TOMESCU MARIA

2

MĂCINIC VICTOR

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

FRANCISC SCHMIDT

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ GERMANĂ – MATERNĂ

SIBIU, 03-06.04.2018, prof. însoțitor  RAAB MELANIA (LICEUL TEHNOLOGIC„STEFAN HELL” SÂNTANA)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

MIȘCOVICI MIRA

7

LICEUL TEORETIC A.M. GUTTENBRUNN ARAD

CHIȘ LAVINIA

2

MOLNAR VANESSA ANABELLA

8

LICEUL TEORETIC A.M. GUTTENBRUNN ARAD

BUN ILDIKO

3

GERGELY-VOGEL IZABELLA

9

LICEUL TEORETIC A.M. GUTTENBRUNN ARAD

ȘERB MARIA ADINA

4

SAS ILINCA

10

LICEUL TEORETIC A.M. GUTTENBRUNN ARAD

ȘERB MARIA ADINA

5

CODREAN DIANA

11

LICEUL TEORETIC A.M. GUTTENBRUNN ARAD

ȘERB MARIA ADINA

6

SAS OANA

12

LICEUL TEORETIC A.M. GUTTENBRUNN ARAD

GOCKEL ANA MARIA

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ MAGHIARĂ ”MIKES KELEMEN, CLASELE V-XII,

AIUD, 05-07.04.2018, prof. însoțitor  RONAI HELEN (COLEGIUL „CSIKY GERGELY” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

KISS ESZTER

5

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

NYARI MELINDA

2

KOVÁCS ESZTER VIRÁG

6

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AUREL VLAICU”  ARAD

SZABO CSILLA

3

RÓNAI ZOLTÁN

7

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

NYARI MELINDA

4

BACK ISTVÁN LEVENTE

8

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

NYARI ANDREA

5

SALLAI ESZTER

9

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

RUDOLF AGNES

6

NASCHAUER KINGA

10

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

RUJA ILDIKO

7

BÍRÓ ENDRE

11

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

RUDOLF AGNES

8

TÓTH YVETT

12

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

RUDOLF AGNES

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ SLOVACĂ– MATERNĂ

ARAD, 03-06.04.2018,

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BONŢEA DAVID

7

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

SOMRAK LUDMILA

2

FRÎNCA JELA ZUZANA

7

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

SOMRAK LUDMILA

3

CIAIAN MARTINA -SLAVKA

8

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

CHRAPAN MIHAIELA CLAUDIA

4

KONYARIK IANA-BIANCA

8

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

CHRAPAN MIHAIELA CLAUDIA

5

ZELENAK MARTINA DIANA

9

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

6

CIAIAN MARIAN GREGOR

9

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

7

MIHELEȘ ENIKO

9

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

8

HORVATH DARIUS DUSAN

9

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

9

KROMEK BIANKA

10

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

SOMRAK LUDMILA

10

FABRI EMA

10

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

SOMRAK LUDMILA

11

TUSKA ELISA

10

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

SOMRAK LUDMILA

12

IURAS KRISTINA

11

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

13

SOMRAK KAMIL MARTIN

12

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

14

KOSKA KARINA

12

LICEUL TEORETIC „J. GREGOR TAJOVSKY”

KMETY ELENA DARINA

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ UCRAINEANĂ – BUCUREȘTI,

 02-05.04.2018, prof. însoțitor ANA HANȚIG (ȘCOALA GIMNAZIALĂ TÂRNOVA)

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

CARPA GIORGIAN

7

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TÎRNOVA

HANȚIG ANNA

2

MAȘ NIȚA NICOLETA

8

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TÎRNOVA

HANȚIG ANNA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI NAȚIONALĂ DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ RROMANI – MATERNĂ

BUCUREȘTI, 02-05.04.2018, prof. însoțitor  FARKAȘ ȘTEFAN (LICEUL TEORETICJOZEF GREGOR TAJOVSKY)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

DILINCĂ COSTEL

9

LIC.  TEORETIC -JOZEF GREGOR TAJOVSKI

FARKAȘ ȘTEFAN

2

LOLE SILVIA

8

LIC.  TEORETIC -JOZEF GREGOR TAJOVSKI

FARKAȘ ȘTEFAN

3

MEZEI LETIȚIA

9

LIC.  TEORETIC -JOZEF GREGOR TAJOVSKI

FARKAȘ ȘTEFAN

4

CRAIȚAR GABRIEL

7

LIC.  TEORETIC -JOZEF GREGOR TAJOVSKI

FARKAȘ ȘTEFAN

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE DE RELIGIE CULTELE: REFORMAT, EVANGHELIC ȘI UNITARIAN

TÂRGUL SECUIESC, 05-07.04.2018, prof. însoțitor  VEKONY ZSOLT (COLEGIUL „CSIKY GERGELY” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

GAL ZSUZSA DOROTTYA

9

COLEGIUL ”CSIKY GERGELY” ARAD

VEKONY ZSOLT

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE DE RELIGIE – CULTUL ROMANO-CATOLIC DE LIMBA MAGHIARĂ

ORADEA, 03-05.04.2018, prof. însoțitor  STRAU IUDITH ELISABETA (ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,AUREL VLAICU” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

FÁKÓ ROBERT

8

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,AUREL VLAICU” ARAD

STRAUB IUDITH ELISABETA

2

FARKAS ZSÓFIA RAFAELA

11

COLEGIUL „CSIKY GERGELY” ARAD

BACK  MARIA

3

BACK ANNAMÁRIA

12

COLEGIUL „CSIKY GERGELY” ARAD

BACK  MARIA

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE ISTORIA ȘI TRADIȚIILE MINORITĂȚII MAGHIARE DIN ROMĂNIA

SFÂNTU GHEORGHE, 04-06.04.2018, prof. însoțitor  ALMASI VALENTIN – GABRIEL (ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,PÁTER GODÓ MIHÁLY” DOROBANȚI)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

Juhász Zoltán-László

6

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „PÁTER GODÓ MIHÁLY”

Almasi Valentin-Gabriel

2

Almási Dorka

6

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „PÁTER GODÓ MIHÁLY”

Almasi Valentin-Gabriel

3

Almási Eszter

7

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „PÁTER GODÓ MIHÁLY”

Almasi Valentin-Gabriel

4

Straub Dorottya

7

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „PÁTER GODÓ MIHÁLY”

Almasi Valentin-Gabriel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI LA ETAPA NAŢIONALĂA

OLIMPIADEI DE RELIGIE ORTODOXĂ (cl. VII – XII) – 2018

Nr.crt.

NUMELE ŞI PRENUMELE

CLASA

UNITATEA ŞCOLARĂ

PROFESOR

ÎNDRUMĂTOR

1

ŞTEFEA DENISA IONELA

VII

LICEUL TEHNOLOGIC „MOGAVOIEVOD” HĂLMAGIU

SLEV IOAN

2

MATEȘ GEORGIANA

VIII

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CAIUS IACOB ARAD

MANDĂ BEATRICE

3

BRADEAN MARIA

IX

LICEUL TEORETIC SEBIS

DRAGOS VIOLETA

4

BORCA IRINA-EMILIA

X

COLEGIUL NATIONAL MOISE NICOARA ARAD

BARCAN FLORIN DANIEL

5

MURARIU ANDREEA

XI

COLEGIUL NAȚIONAL ELENA GHIBA BIRTA ARAD

SURCEL RĂZVAN

6

CIMIL SERGIU-VALENTIN

XII

LICEUL TEORETIC SEBIS

DRAGOȘ VIOLETA

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI  LA ETAPA NAŢIONALĂ A

OLIMPIADEI DE RELIGIE PENTRU SEMINARIILE TEOLOGICE ORTODOXE – 2018.

Nr.crt.

NUMELE ŞI PRENUMELE

CLASA

UNITATEA ŞCOLARĂ

DISCIPLINA

PROFESOR

ÎNDRUMĂTOR

1

Bădărău V.S. Valentina-Rahela

IX

Seminarul Teologic Ortodox Arad

Studiul Biblic al Vechiului Testament

Pr. prof. Sandu Vlad-Sergiu

2

Dobrei R. Diana

X

Seminarul Teologic Ortodox Arad

Studiul Biblic al Noului Testament

Pr. prof. Gavra Pompiliu

3

Harţanu C. Iulian-Constantin

XI

Seminarul Teologic Ortodox Arad

Istoria Bisericii Ortodoxe Române

Pr. prof. Gavra Pompiliu

4

Obrad S. Alexandru-Silvius

XII

Seminarul Teologic Ortodox Arad

Dogmatică

Pr. prof. Şimonca-Opriţa Codin

                              

     TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI LA ETAPA NAŢIONALĂ A

OLIMPIADEI DE DISCIPLINE TEOLOGICE DE SPECIALITATE – CULTUL BAPTIST – 2018

Nr.crt.

NUMELE ŞI PRENUMELE

UNITATEA ŞCOLARĂ

DISCIPLINA

PROFESOR

ÎNDRUMĂTOR

1

Rista Claudia

Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Vechiul Testament

Ochiş Anita

2

Luca Patricia Angela

Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Noul Testament

Ochiş Anita

3

Mărunțiș Cristine Roberta

Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Istoria Creștinismului

Hubert Emeric

4

Pintea Cristina Rebeca

Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Doctrine biblice

Hubert Emeric

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI  LA ETAPA NAŢIONALĂA

OLIMPIADEI DE DISCIPLINE TEOLOGICE DE SPECIALITATE – CULTUL PENTICOSTAL – 2018

Nr.crt.

NUMELE ŞI PRENUMELE

UNITATEA ŞCOLARĂ

DISCIPLINA

PROFESOR

ÎNDRUMĂTOR

1

Ursescu Adriana

Liceul Teologic Penticostal Arad

Vechiul Testament

Riviș Tipei Ramona

2

Andraș Paul

Liceul Teologic Penticostal Arad

Noul Testament

Riviș Tipei Ramona

3

Ujog Paula

Liceul Teologic Penticostal Arad

Doctrine biblice

Șerban Ioan

4

Ardelean Ana Emanuela

Liceul Teologic Penticostal Arad

Pneumatologie

Șerban Ioan

 

 

 TABEL NOMINAL CU ELEVII CALIFICAŢI  LA ETAPA NAŢIONALĂA

OLIMPIADEI DE RELIGIE –  ALIANŢA EVANGHELICĂ – 2018.

 

Nr.crt.

NUMELE ŞI PRENUMELE

UNITATEA ŞCOLARĂ

DISCIPLINA

PROFESOR

ÎNDRUMĂTOR

1

Galea Alisa

Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Religie

Ochiş Anita

2

Ardelean Ioana Damaris

Școala Gimnazială „Sabin Manuilă” Sâmbăteni

Religie

Babuția Teofil

3

Nină Naomi

Liceul Teologic Baptist „Alexa Popovici” Arad

Religie

Ochiş Anita

4

Recalo Rebeca

Liceul Tehnologic Săvârșin

Religie

Timofte Florin

5

Ghiț Roxana

Liceul Teologic Penticostal Arad

Religie

Riviș Tipri Ramona

6

Recalo Timeea Debora

Liceul Tehnologic Săvârșin

Religie

Timofte Florin

     

 

 

ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPE NAȚIONALE ALE OLIMPIADELOR ȘI CONCURSURILOR ȘCOLARE

 ISTORIE

ALBA IULIA, 03-06.04.2018, prof. însoțitor EUGEN GHITA

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

Tudor D. Luca

VIII

LICEUL TEORETIC  „ADAM MULLER GUTENNBRUNN“ ARAD

Eugen Ghita

2

Sfârăilă R. Vlad

IX

LICEUL TEORETIC  „ADAM MULLER GUTENNBRUNN“ ARAD

Eugen Ghita

3

Alani I. Ioana Lavinia

X

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA GHIBA BIRTA” ARAD

Adrian Bucur

4

Fizedean D. Radu

XI

LICEUL TEORETIC  „ADAM MULLER GUTENNBRUNN“ ARAD

Eugen Ghita

5

Gui T. Teodora Andreea

XII

LICEUL TEORETIC “MIHAI VELICIU“ CHIȘINEU-CRIȘ

Jenica Dascăl

 

ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPE NAȚIONALE ALE OLIMPIADELOR ȘI CONCURSURILOR ȘCOLARE

GEOGRAFIE

BRĂILA, 01-06.04.2018, prof. însoțitor MARIUS ȚIU

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

TOTH  HUGO

VIII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

RADU BERETEU

2

DĂRĂBAN  TUDOR

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ALINA BERETEU

3

CĂLUGĂREANU  BIANCA

X

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

RADU BERETEU

4

BOLDOR  ALEXANDRU

XI

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA GHIBA BIRTA” ARAD

MARIUS ȚIU

5

ILIUȚĂ  CIPRIAN

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „ELENA GHIBA BIRTA” ARAD

MARIUS ȚIU

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE FIZICĂ

BREAZA 1.04-6.04.2018, prof. însoțitor BARNA FLORIN (LICEUL TEHNOLOGIC „IULIU MOLDOVAN” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

  1.  

BODROGEAN ANDREI

VI

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV SIMONA

  1.  

LĂUTAŞ LUCA DRAGOȘ

VII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV SIMONA

  1.  

DUMITRA ȘTEFAN-TUDOR

VIII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV BRANCO

  1.  

STOIU ANCA-MARIA

VIII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV BRANCO

  1.  

CIOCAN ALEXANDRU

VIII

COLEGIUL ”MIHAI VITEAZU” INEU

MEHELEAN SANDA

  1.  

GYARMATHY  ANDREI

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

STEFAN ALEXANDRU

  1.  

TOMUŢA ALEXANDRU-ANDREI

X

COLEGIUL NAŢIONAL “VASILE GOLDIŞ” ARAD

LAZĂR GABRIELA-

  1.  

BÎJA ALEXANDRU

XI

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV BRANCO

  1.  

BOTOROG ALEXANDRU VICTOR

XI

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV BRANCO

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI CHIMIE

CRAIOVA, 01-06.04.2018, prof. însoțitor  ROTARIU DAN (COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ”)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

  1.  

DUMITRA  G.O. ȘTEFAN TUDOR

VIII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ROTARIU DAN

  1.  

BONDOC C. SERGIU ANDREI

VIII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CRIŞAN CRISTINA

  1.  

LILE F.T.TUDOR

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ROTARIU DAN

  1.  

CLOPOTARU V.I. RAREŞ ALEXANDRU

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ROTARIU DAN

  1.  

ARON C.L.RALUCA ANA

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ROTARIU DAN

  1.  

TOMUŢA  I. ALEXANDRU ANDREI

X

COLEGIUL NAȚIONAL „VASILE GOLDIŞ” ARAD

LAZEA MARIUS

  1.  

LAZĂR  C.VLAD ANDREI

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ROTARIU DAN

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI INTERDISCIPLINARE “ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI”,

Bistriţa 18-22 aprilie 2018, prof. însoțitor GLĂVAN RODICA (LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO „HENRI COANDĂ”)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1.

LILE F. T. TUDOR

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV SIMONA

BERETEU RADU

CĂRĂBAȘ MARIAN

DURNEA ANCUȚA

ROTARIU DAN

2.

FOLCUȚ E.V. IULIA

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

ARSENOV SIMONA

BERETEU RADU

CĂRĂBAȘ MARIAN

DURNEA ANCUȚA

ROTARIU DAN

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE BIOLOGIE

Piatra Neamţ 1-6 aprilie, 2018, prof. însoțitor JURCOVAN-VIGH MELINDA (LICEUL  TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN”)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1.

ŢIG I. TUDOR

VII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

DURNEA ANCUȚA

2.

LAMOLY I. ANDREEA – MONIKA

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

DURNEA ANCUȚA

3.

RĂDAC T. DARIA LUIZA

X

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

MIHAILOVICI RAYMONA

4.

PREUTU N. ADINA NICOLETA

XI

COLEGIUL NAŢIONAL „VASILE GOLDIŞ” ARAD

KURUNCZI CSILLA

5.

FOLCUȚ E.V. IULIA

XII

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CĂRĂBAȘ MARIAN

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE ARTE VIZUALE ȘI ISTORIA ARTELOR

BISTRIȚA, 03-06.04.2018, prof. însoțitor PĂCURAR CAMIL și HOCIUNG BIANCA (COLEGIUL DE ARTE”SABIN DRĂGOI„ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BORBELY  SZILVIA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

DAN BOAR

2

ULICI . REBECA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

PĂCURAR MIHAI

3

MATEUȚ  SORINA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

BODALE IOANA

4

TRUȚA  ADRIAN

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

DAN BOAR / MOȚIU CRISTIAN

5

LEONTE  ANDRADA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

TĂMAȘ ANDA

6

LENGYEL ANDA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

LUCIAN FEIER / PĂCURAR CAMIL

7

MORCAN  ADRIANA ANA MARIA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

ȚUGULEA IOANA

8

CHINDRIȘ LARISA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

BERENEANȚ ANDREEA

9

FAUR  ANTONIA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

PĂCURAR MIHAI

10

MORAR G. ALEXANDRA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

CATRINȚAȘU DACIAN

11

TRANDAFIR  CĂTĂLINA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

BOAR DAN /MOȚIU CRISTIAN

12

LASZLO  MELINDA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

TĂMAȘ ANDA

13

SULDAC . PATRICIA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

BOAR DAN

14

MOȚ  ALEXANDRA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

ȚUGULEA IOANA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE MUZICĂ INSTRUMENTALĂ CLASELE III – VIII

BAIA – MARE , 29 -31 .03.2018, prof. însoțitor LEAHU ANDREEA (COLEGIUL DE ARTE”SABIN DRĂGOI„ARAD)

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

ORMANJI ALEXEI EMANUEL

IV

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

VILIGA ALINA

2

CERISHA ALEXANDRU LEON

V

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

ORMANJI DORIANA

3

LINGURAR ALEXANDRU

VIII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

TEBUIE TEODOR

4

SZABO DENIS

VIII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

ILONCA CIPRIAN

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE INTERPRETARE VOCALĂ, INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE , CLASELE IX – XII

CRAIOVA  , 2 -5 .04.2018, prof. însoțitor LEAHU ANDREEA (COLEGIUL DE ARTE”SABIN DRĂGOI„ARAD)

NR.

CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

CSERMAK KAMILLA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

PIELOIU ANA

2

DUDAȘ FABIAN

X

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

SÎPCU CRISTIAN

3

DOBRE LUCIAN

IX

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

ILONCA CIPRIAN

4

GHEORGHE SARA ANTONIA

IX

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

FLORESCU MARIO

5

JURCUȚA RĂZVAN

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

FLOREA DULCICA

6

MIRCEA DANIELA OANA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

FLETER FELICIA

7

SOFIA DAIANA

XI

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

FLOREA DULCICA

8

BUȚURCĂ ANA MARIA DANIELA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

FLOREA DULCICA

9

SUCIU ROXANA

XII

COLEGIUL DE ARTE  “SABIN DRĂGOI ” ARAD

MICLEA MĂRIOARA

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE MATEMATICĂ – CLASELE V-VI

NEGREȘTI OAȘ, 03-06.04.2018, prof. însoțitor BOTH MARIA (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ARON COTRUȘ” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

UNGUROIU RĂZVAN

V

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

CRUCEAN ADRIANA

2

INCICĂU ANDREEA

VI

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

BODROGEAN OVIDIU

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE MATEMATICĂ – CLASELE VII-XII

SATU MARE, 03-07.04.2018, prof. însoțitor  TUDORESCU LOREDANA  (ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOSIF MOLDOVAN” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

CLASA

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

PUF ALESIO

VII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

POTOCEAN OCTAVIA

2

BUȘUI BOGDAN

VIII

LICEUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ

SCHNAKOVSZKI CĂTĂLINA

MORARU DACIANA

3

DOBONDI DAVID

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

POTOCEAN OCTAVIA

4

ȘODINCĂ IULIA

IX

COLEGIUL NAȚIONAL „PREPARANDIA DIMITRIE ȚICHINDEAL” ARAD

BOSCENCO CLAUDIU

5

BUJOR CRISTIAN

X

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

BODROGEAN OVIDIU

6

TUDORESCU ALEXANDRA

XI

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

POTOCEAN MIRCEA

7

LAZĂR VLAD

XII

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

POTOCEAN OCTAVIA

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE INFORMATICĂ – GIMNAZIU

TÂRGU JIU, 03-07.04.2018, prof. însoțitor MLADIN DIANA (LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTENBRUNN” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

NIVEL

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

BÂGU CEZAR DORU

IV

COLEGIUL NAȚIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CAMENIȚĂ DANIELA

 

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL CU ELEVII PARTICIPANȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ

A OLIMPIADEI DE INFORMATICĂ – LICEU

CONSTANȚA, 28-02.04.2018, prof. însoțitor  CAMENIȚĂ DANIELA (COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD)

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR

NIVELUL

ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ

PROFESORUL CLASEI

1

DOBONDI LASZLO-DAVID

IX

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CAMENIȚĂ DANIELA, ILEA DELIA

2

SÎRBU RADU-MIHAI

X

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CAMENIȚĂ DANIELA, ILEA DELIA

3

ȘIPOȘ RAOUL-SEBASTIAN

X

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CAMENIȚĂ DANIELA, ILEA DELIA

4

MARIA ANDREI

XII

COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD

CAMENIȚĂ DANIELA, ILEA DELIA, SABĂU DIANA

 

                        Inspector şcolar general,

                                                                                                Prof. Claudius Lucian MLADIN        

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *